Léčivá strava aneb jak pečovat o své zdraví

0

Užívání stravy jako „léčiva“ se považuje za projev sebekázně, trpělivosti a uvědomělé preventivní péče a zdraví. Stravování náleží k hrstce způsobů, jimiž může jednotlivec v dnešní době významně prokázat, že se odpovědně stará o vlastní blaho. Spolu s vyváženým tělocvikem a kladným přístupem k životu, představuje jídlo jeden z trojice nosných sloupů celkového zdraví.

Moderní vědecké výzkumy potvrdily, že správnou výživou, lze zlepšit stav všech tělesných orgánů a v některých případech předejít vzniku zdravotních potíží. Koneckonců časem sami přirozeně pocítíte potřebu jídelníčku, jenž bude odrážet a pozvedávat jasnost vědomí.

Základní kameny zdravé stravy:

  1. Voda
  2. Co nejpřírodnější strava
  3. Ovoce, zelenina, obiloviny a luštěniny

Voda

Voda je prostředek, který dopravuje živiny k buňkám a odplavuje odpad je nezbytná pro řádné trávení a pomáhá uvádět emoce a nervovou soustavu do rovnováhy. Doporučuje se vypít šest až osm sklenic vody denně!

Co nejpřírodnější strava

Při nákupu vybírejte potravinářské výrobky, které co nejméně utrpěly průmyslovým zpracováním, takže si uchovaly důležité živiny. Pro příklad uvádím oleje lisované za studena, přírodní sladidla (med, javorový sirup), celozrnné pečivo.

Abyste věděli, co jíte, vždy si na balení pozorně přečtěte složení a rozvažte, zda třeba široce propagovaná novinka podpoří, nebo spíše pošramotí vaše tělesné a duševní zdraví!

Ovoce, zelenina, obiloviny a luštěniny

Nejvíc a zároveň nejjakostnější vitaminy, minerály a proteiny potřebné pro lidský organismus poskytuje potravina v přírodním (přednostně organickém) stavu. Vegetariánská strava dodává dostatek energie a přitom uchovává ryzí čistotu těla a mysli. Pečujete-li o blaho vaší vlastní tělesné schránky, pak by bylo nejlepší zcela vyloučit z jídelníčku maso a vejce, spotřebu mléčných výrobků omezit na přírodní jogurt a mléko, produkty z kravského mléka nahradit výrobky ze soji a rýže. Budete se cítit lépe, ale budete fit.

Sdílet: