Naše úspěšnost v životě, je skrytá v naší vitalitě

0

Vitalita je radost ze života. Slovo „ vitalita“ pochází z latiny a znamená životní energii a sílu.

Označuje schopnost organismu přizpůsobit se svému okolí a v něm také přežít. Vyšší vitalita se pojí také s vyšší kvalitou života a ta je ovlivňována výzvami a překážkami, které před nás staví každodenní život.

Naše vlastní vitalita nám umožňuje zvládat životní zkoušky a zde platí pravidlo, že čím vitálnější jste, tím lépe se vám daří. Pokud ale tato schopnost klesá, pokud se cítíte unaveni a bez energie, pak se i malá překážka mění ve vysokou zeď.

Výrazný pokles vitality s sebou může také přinést depresi, která brání cokoli v životě změnit nebo posunout vpřed. Než ale k tomuto stavu dojde, nabízí se celá řada možností, jak tomu zabránit. Nejen úspěšné zaměstnání nám může pomoci, ale také sport a správná výživa.

Jak nám mohou pomoci barvy kolem nás?

Žijeme ve světě, který je plný barev, ale většinou si jich sotva všimneme!

Modrá barva

Velice uklidňující a uvolňující barva, která vyvolává pocit vnitřního uspokojení, pohody a souladu. Je nápomocná pro neklidné lidi pod vlivem stresu, po kterých je považováno víc, než unesou. Podporuje sebedůvěru a jistotu. Je velice nápomocná, pokud máte problémy s mluvením a s vyjadřováním, pomáhá vyjádřit svůj názor. Uvolňuje kreativitu a intuici. Má největší rozsah zdravotních účinků. Celkově zklidňuje systém, uvolňuje nervy a působí na nespavost. Tiší, tlumí veškeré bolesti (hlavy, krku, zubů, uší) způsobené zánětem a nejen tím. Působí proti infekci. Je velmi dobrá u popálenin. Upravuje funkci štítné žlázy, snižuje krevní tlak. Ochlazuje a snižuje horečku. Má uklidňující účinky, proto by léčení modrou barvou nemělo trvat příliš dlouho.

Oranžová barva

Barva sebedůvěry, nadšení, odvahy, síly, veselí, pomáhá proti depresi, nespokojenosti, smutku a nudě. Podporuje psychiku v období dramatických změn, traumatu či šoku. Její léčivá energie dodává optimismus, sílu, radost ze života. Je nepostradatelná pro zdraví a vitalitu. Je dobrým tonikem na nemoci, protože vyhání z těla negativitu. Užívá se pro zvýšení odolnosti. Podobná jako u červené podporuje rozmnožovací orgány a pohlavní žlázy. Oranžová barva podporuje chuť k jídlu.

Tyrkysová barva

Zklidňuje jak tělo, tak i duši. Rovněž odstraňuje ostýchavost, nervozitu, nesmělost a zdrženlivost. Podporuje komunikaci, zvláště pokud máte mít projev před veřejností nebo pomáhá při problémech s vadou řeči.

Sdílet: